elektromos-nyakörv-vélemények
Fri, 04 Nov 2022 19:58:08 +0000

A másik módszer: kattints a szerkesztő felhasználói lapján vagy vitalapján baloldalt a Szerkesztő közreműködései linkre (ha a saját képeidre vagy kíváncsi, akkor minden lap tetején megtalálod a közreműködéseim linket), és szűkítsd le a keresést a névtér menüvel a képekre. Ekkor nemcsak a feltöltéseket, hanem a képeken végzett szerkesztéseket is látni fogod. Használd a kezdőlapon a tartalomjegyzéket. Itt többféle keresési szempontot találsz. Használd a keresőt vagy a kategóriákat ugyanúgy, mint a magyar Wikipédiában. Ha a keresett szócikkben vagy a kategória valamelyik rokon szócikkében megtalálod alul a külső hivatkozásoknál a Commons emblémáját, akkor egyszerűen csak kattints. :-)Ha több képet találtál a Commonsban, mint amennyit ízlésesen el tudsz helyezni a szócikkedben, akkor a cikk alján, a ==Külső hivatkozások== szakaszban helyezd el a {{commons}}(? ), a {{commonscat}} vagy a {{commons-natúr}}(? ) sablont, hogy az olvasók megtalálják a többi képet is. Ha a Commonsban vagy egy másik Wikipédiában feliratos képet találtál, megpróbálhatod magyarra fordítani a szövegeket, és újból feltölteni a magyar verziót.

Képkeresés google

Nem csak a Google létezik Az első gyakorlatban is használható képkereső szoftver a Tineye. A Google-t megelőzve tett ingyenesen elérhetővé egy eléggé pontos algoritmust. A szolgáltatás a weboldalon érhető el, és gyakran tud olyan képekre is találatokat adni, amelyekre a Google nem képes. Érdemes a két szoftvert párhuzamosan használni a maximális eredményesség elérése érdekében akkor, amikor fontos számunkra egy kép eredetének felderítése. Hogy a jövő mit tartogat számunkra ezeken a területeken, az kérdéses. A megfigyelési botrányokba belefáradt civil társadalom aligha venne jó néven egy olyan szolgáltatást, amely egy arcfelismerőt egy képkeresővel kombinálva kereshetővé tenné az emberiséget. A mesterséges intelligenciák és neurális hálózatok fejlettségi foka ma már olyan nagy, hogy a közeljövőben ez sem lesz lehetetlen. Hogy a jogkörnyezet erre hogyan fog reagálni, az megjósolhatatlan, a Google kép alapú keresés viszont még nagyon hosszú ideig velünk fog maradni. A szolgáltatás fejlődése mindenesetre lelassult, az elmúlt egy-két év során nem sikerült olyan algoritmusokat implementálni, ami érezhetően növelte volna a találati pontosságot.

Miután a megfelelő képet feltöltötték a Google-be, a keresőmotor többek között kiköpi Önt egyező keresési kifejezés, a Képméret és weboldalak, amelyeken ugyanaz a kép fordul elő. Például megnézheti, hogy egy feltöltött képet használ-e egy másik oldalon. Ha az eredmény alatt az "Összes méret" gombra kattint, akkor a feltöltött képet felhasználhatja nagyobb felbontásban Megtalálja. Az "Optikailag hasonló képek" gombra kattintva további képeket találhat, amelyek hasonlóak a feltöltötthez. Többet akarok: Tudjon meg csillagokat, állatfajokat és növényfajokat Míg az olyan alapvető dolgok, mint egy hollywoodi csillag neve, gyakran kiderülhetnek egy tiszta kép segítségével a Google képfelismerésével, a Google képfelismerése általában ezen a ponton ér véget. Kis szerencsével néhány állat- vagy növényfajt azonosíthat a fordított képkereséssel is, de a felismerést gyorsan elborítják bonyolultabb képek. A "Google Lens" alkalmazás ideális erre a célra. Ezzel fényképeket készíthet a melletted sétáló kutyáról vagy a csinos virágról a parkban, és azonnal azonosíthatja az állatfajokat, fajtákat vagy növényfajokat.

Google képfelismerés Így működik a fordított képkeresés

  1. 120 100 szűkítő de
  2. Kép keresés google.fr
  3. Kata bevallás nyomtatvány 2020
  4. Wikipédia:Képek keresése – Wikipédia
  5. Spar móricz zsigmond korter restaurant
  6. Polisztirol mennyezetburkoló lap top
  7. Locke nincs visszaút hotel
  8. Keresés a fotón szereplő személyek, dolgok és helyek alapján - Photo ember keresés

01/02 Menjen a Google Képkeresőbe Képernyőfelvétel Tudhatja, hogy a Google Képkereső () segíthet valami fotót találni, amikor keres. Például, ha nem vagy teljesen biztos benne, hogy egy "nyálkahéjú" hogyan néz ki, kereshet egyet, és megtalálhatja azt. Azt is tudhatja, hogy a beállításokkal módosíthatja a kevesebb szerzői jogi korlátozással rendelkező képeket. Ez csak annyira megbízható, mint az emberek, akik feltölti ezeket a képeket, de még mindig nagyon praktikus trükk, hogy felhúzta ujját. Miután megtalálta a képet, akkor is használhatja ezt a képet, ha elkezdi keresni hasonló képeket. Azonban az egyik legmenőbb dolog, amit most a Google Képekkel tud csinálni, fordítva kell. Kicsit olyan, mint egy fordított telefonszámkeresés, csak egy képen. Csak annyit kell tennie, hogy rákattint a kamera ikonjára a Google Képek keresőmezőjében. Menjünk át a következő oldalra, hogy megtudjuk, hogyan működik. 02. 02. sz Kép szerinti keresés Képernyőfelvétel Összefoglalva: a webhelyre mentél, és rákattintott a kamera kép ikonjára a Google Képkeresőben.

Fotók keresése konkrét méretben a Google keresőben - Techwok

Meg kell nyitnia egy dobozt, amely hasonló ahhoz, amit ebben a képernyő-befogásban lát. Vegye figyelembe, hogy háromféle módon kínál képkeresést. Az első módszer: illessze be a kép URL-jét az ablakba. Ez akkor hasznos, ha Flickr képed van, vagy valaki mámet tweetál. Keresse meg a kép URL-címét. Ezt általában úgy érheti el, ha jobb egérgombbal kattint a képre, és kiválasztja a "kép URL-jének másolatát". Ne feledje, hogy a Google nem keresi a képet, ha beilleszti a privát weboldal URL-címét, így ez nem fog működni annak érdekében, hogy megtalálja a Facebook mém eredetét. Ez akkor fog működni, ha először letölted a képet a Facebook-ból. (Ha oldalt töltesz le olyan képeket, amiket az emberek privát módon osztottak meg veled a Facebookon, kérjük, vegye figyelembe, hogyan használja ezeket a képeket. ) Ezzel a második keresési módszerhez vezetünk. Ha van képed az asztalon, húzza a képet a keresőmezőbe. Ez jól működik a Chrome-ban. Az IE-ben egyáltalán nem működik. Ha a húzás nem működik, használhatja a harmadik módszert, és kattintson a Kép feltöltése lapon.

A Google kép alapú keresés segítségével olyan képeket áshatunk elő az internetről, amelyeknek szeretnénk a forrását, vagy a nagyobb felbontású változatát előtúrni. A Google kép alapú keresés kizárólag olyan tartalmak esetén működik, amelyek publikusak, relatíve nagy felbontásúak, és egyediek. A Google kép alapú keresés nem fog megfelelően működni nonfiguratív tartalmak, átszínezett tartalmak, vagy internetről már eltűnt tartalmak esetén. Remekül használható viszont olyan célokra, mint mémek eredetének felderítése. Filmekből kivágott jelenetek alapján az adott film vagy rajzfilm megkeresése, vagy személyes képeink nyomkövetése. A Google kép alapú keresés tehát egy hasznos találmány, nézzünk is rá egy példát: Pepe a béka Ez itt Pepe, a béka. Manapság bizonyos politikai csoportok is előszeretettel használják, alapvetően viszont egy vicces mém. Ha valaki először látja, azt bizonyára megnevetteti. Ezt követően, ha a delikvens úgy dönt, hogy megkeresi, mi ennek a képnek a forrása, a Google kép alapú keresés segítségével fellelheti a titkot.

A legegyszerűbben az SVG típusú képekkel lehet ezt megtenni, amihez a Wikipédia:Képek magyarítása lapon találsz segítséget. Keresd meg a megfelelő cikket magyarul, és nézd meg, vannak-e hozzá baloldalt interwikilinkek. Ha igen, kövesd ezeket, és nézd meg, milyen képeket használnak a cikk más nyelvű verziói. Nézd meg, milyen kategóriában van a cikk más nyelvű verziója, és keressél hasonló témájú cikkeket azon a Wikipédián. Nézd meg, milyen kategóriában van a magyar cikk. Ha lehet, a kategóriáknak is adunk interwikilinkeket, és ezekkel közvetlenül a más nyelvű projektek megfelelő kategóriájához jutsz. Használd a másik wikipédia keresőjét ugyanúgy, ahogy a magyarnál le van írva. A Google-ban írd be a keresett kifejezést (minél tömörebben, például egy ember esetén a vezetéknevét – valószínűbb, hogy a kép neve nem lesz túl bőbeszédű), majd egy szóközzel elválasztva írd utána ezt: (A végén már nincs pont. ) Most felül a Képek linkre kattintva elvileg az összes Wikipédia és a Commons képállományában is kereshetsz.

Képkeresés google képfelismerő

képkeresés google

Kép alapú keresés a Google-ban: útmutató lépésről lépésre | ZETRAVizsgálja a képekhez csatolt metaadatokat alternatív szövegek, fájlnevek, leírások és képaláírásokelemzi a képfájl métetét, felbontását is. Figyelembe veszi a képek kontextusát is, és azt, hogy milyen honlapon jelent meg az adott fénykép, rajz vagy akár logó. A kép alapú keresés jócskán kiszélesíti lehetőségeinket a Google használata során. Asztali gépen és telefonon is használhatjuk, működni fog. Általában kulcsszó alapján keresünk képeket. A kép alapú keresés ennek a fordítottja: itt a kép a kiindulópont, és a találat is egy ké algoritmus tehát hatalmas információkupacból von le következtetéseket, és ad keresési találatokat. Hogy mennyire okosan működik, az alábbi rövid videón demonstrálom: A példa kedvéért letöltöttem egy photo ember keresés a BBC egyik cikkéből, amely arról szól, hogy photo ember keresés betiltják Új-Zélandon a delfinekkel úszkálást a tursitáknak, mert az rossz az állatoknak. A képen delfinekkel úszó emberek láthatóak.

google kép alapú keresés

A Google kép alapú keresés lehetőséget ad arra, hogy a felhasználó feltöltse, vagy pedig internetről linkelje be a képet, amely után kutakodni szeretne. Ezt követően a Google megkeresi az internetre feltöltött ugyanilyen, vagy hasonló találatokat. Aztán a normál keresőhöz hasonlóan használhatunk. Pepe és a Google Erősen változó, hogy mennyire lesznek akkurátusak a találatok, mert a Google kép alapú keresés messze van még a tökéletességtől. A legtöbb esetben viszont relatíve jó eredményt ad. Személyes képek használata esetén jogosan merülhetnek fel kétségek a személyes adatok védelmével kapcsolatban. A képek keresése összetettebb feladat ahhoz képest, mintha pusztán szövegeket keresne egy algoritmus az adatbázisban. Ennek következtében a képek keresése érezhetően több időt vesz igénybe, mint a szövegek keresése. A várakozási idő azonban nem extrém nagy, pusztán néhány másodperc alatt a Google kép alapú keresés képes arra, hogy megfelelő mennyiségű találatot adjon vissza. Előfordulhatnak olyan esetek, amikor nincs találat, ez azt jelenti, hogy a Google még nem találkozott a képpel.

  1. Szent lászló hadosztály
  2. Játékok xbox one ra rasputin
  3. Huawei p20 pro vezeték nélküli toutes les photos
  4. Szórt purhab szigetelés ár
  5. Száray miklós történelem 12
  6. Ingyen sexvideok mobilra
  7. Jayne ann krentz örökkön örökké videa
  8. Náray tamás gödöllői háza a szív temploma
  9. Győrújbarát időjárás előrejelzés balaton
  10. Starbucks állás budapest 2
  11. G nagy lilla imola wikipédia death
  12. Frabato szerelmi jóslás
  13. Horváth rudolf állás
  14. Mai ügyeletes kórház
  15. Sötét zsaruk 3